Люк Литлър не може да скрие разочарованието на Манчестър Юнайтед въпреки последователните победи във Висшата лига
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-05 | 10:00:33

Люк Литлър признава, че е бил изкормен да види Манчестър Юнайтед да допусне два късни гола, точно когато празнува нов триумф във Висшата лига.

Тийнейджърската сензация спечели първото си събитие в Белфаст миналата седмица и го подкрепи в Манчестър. Литлър изпревари Майкъл ван Гервен и Нейтън Аспинал по пътя към финала, преди да победи Геруин Прайс и да успее, когато неговият футболен отбор не успя.

Докато Литлър улучваше всички правилни числа, Юнайтед не успя да задържи върху тяхната преднина. Червените дяволи изоставаха с 2-0 на Челси, след което вкараха три пъти, за да се окажат в резултата с 3-2 и се доближиха до запомняща се победа. Това беше преди късните героични прояви на Коул Палмър.

Плеймейкърът на сините вкара дузпа в 99-ата минута, преди да я последва с победа в 101-та минута, която отклони Скот Мактоминей. Литлър видя как отборът му отхвърли преднината си, точно когато подпечата успеха си с двоен топ, за да изпрати уелсеца.

Той каза: „Радвам се, че спечелих, току-що видях Юнайтед да допуска двама за две минути. Радвам се, че спечелих. Нагласих се. Първите 5-6 седмици спечелих първия мач и след това загубих Но победата миналата седмица ми даде толкова много увереност, че той води с 4-0, средно 123, казах си: „Стига, Джези.“ Но след това се съсредоточих и тренирах до края.

Ако се чувствам комфортно, ще се опитам да го направя. Миналата седмица тренировката беше платена Същото като тази вечер. Остават 6-7 седмици, трябва да вземам 2-3 точки всяка седмица и съм сигурен, че ще успея невероятно."

Победата на Литлър над Прайс на финала го накара да се измести над световния номер 1 Люк Хъмфрис в таблицата и се постави в страхотна позиция да се класира за плейофната фаза. Преди успеха миналата седмица в Белфаст тийнейджърът беше извън местата за плейофите, но бързо обърна това.

Още през януари Литлър посети тренировъчната база на Юнайтед, докато профилът му продължава да расте с бързи темпове. Той получи подписана фланелка от любимия си играч, Алехандро Гарначо, който вкара два от трите им гола при загубата от Челси.

17-годишният младеж също така даде знак за амбицията си да спечели един от главните турнири в дартс и го парадирайте около Олд Трафорд. „Надявам се, че мога да спечеля световното първенство или дори голям трофей тази година – един от петте или шестте големи турнира, които се предлагат – и да го занеса на „Олд Трафорд“, каза той.

Източник: mirror.co.uk